Ознаки емоційного вигоряння:
1. Ви стали розсіяним/-ою. Зрозуміло, що батьки через постійну зайнятість не можуть тримати в голові масив різноманітної інформації. Але якщо розсіяність для вас стала щоденною нормою, то це свідчить про емоційне вигоряння. У такому стані ви можете губити речі й навіть забувати, що хотіли зробити або сказати. Чим раніше ви зрозумієте причину такої забудькуватості, тим швидше зможете собі допомогти.
2 Ви зриваєтеся на дитині та партнері/-ці. Останнім часом ви стали більш дратівливим/-ою, ніж зазвичай̆? Ви кричите на дитину, а потім шкодуєте про це, вважаючи, що в цьому не було потреби? Ваші близькі говорять вам, що у вас часто змінюється настрій?
3 Ви постійно відчуваєте втому та виснаження. На питання про ваше самопочуття ви завжди відповідаєте, що втомилися? У кінці дня ви з останніх сил доповзаєте до ліжка, а вранці все одно відчуваєте себе виснаженим/-ою?
4 Ви менше уваги приділяєте виконанню домашніх обов’язків. Ви завжди готували дітям обід із трьох страв, але останнім часом кажете їм: «Візьміть щось у холодильнику»? Раніше ви годинами грали з дитиною, а тепер насилу витримуєте кілька хвилин?
5 Ви почали економити емоції й уникати контактів. Ви завжди були емоційно відкритим/-ою, а тепер намагаєтеся уникати ситуацій, у яких доводиться спілкуватися з людьми? Придумуєте приводи не піти кудись або ж відвідуєте заходи та не отримуєте такого задоволення від спілкування, як раніше?
© Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, 2019
© Громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», 2019
Немає коментарів:
Дописати коментар