вівторок, 20 квітня 2021 р.

 7 помилок батьків, через які діти перестають їх слухати

Діти – це не тільки щастя, а й відповідальне випробування для батьків. У певний момент чадо стає неслухняним і не піддається жодним методикам впливу. Неслухняна дитина – це, часто, помилка батьків у вихованні.

Як батьки своїми ж руками програмують дітей на непослух не усвідомлюючи цього:

1. Загрози

Такі загрози, як «віддам тебе чужій тітці», «віддам в дитбудинок», «перестану любити», не приводять ні до чого хорошого. Впливу на погану поведінку у них немає, проте це точно сформує відчуття недовіри у малюка до батьків. Така методика погіршить і без того складну ситуацію. Тільки стосунки, побудовані на довірі, допоможуть тобі добитися дисципліни.

2. Брак уваги

Робота або домашні справи забирають весь час, і на дитину часто не залишається вільної хвилини. Але діти вимагають уваги, і найпростіший спосіб її отримати – це погана поведінка. Треба більше спілкуватися з дитиною, цікавитися, чим вона живе. Протягом дня робіть десятихвилинні перерви та приділяйте їх дитині. Позитивно вплине також проведення спільних вихідних на природі чи в іншому цікавому для дитини місці.

3. Наказовий тон

Однією з головних помилок є спілкування з дитиною за допомогою наказів. Звичайно, вона чинить опір і намагається відстояти своє бачення ситуації. Дайте малюкові право вибору, всі вчаться на своїх помилках. Так дитина почне довіряти батькам і відчувати підтримку і розуміння. Це значно покращить стосунки.

4. Надмірна увага до молодшої дитини

Коли в родині з’являється молодша дитина, їй, природно, починають приділяти більше уваги. Старший при цьому відчуває себе незатишно, йому не вистачає батьківської любові, і він починає поводитися так, щоб погано було всім.

5. Нездорова критика

Такі висловлювання батьків, як «ти малюєш якісь каляки-маляки», «пишеш як курка лапою», «руки в тебе з одного місця виросли», формують комплекси у маленької дитини. Вона починає боятися, що у неї нічого не вийде, перестає намагатися чогось навчитися і повністю втрачає віру в себе.

6. Поганий приклад

Погані слова, вчинки, зневагу до інших людей діти поглинають як губка. А потім вони починають практикуватися на своїх батьків. Тому батькам варто думати перед тим, як вживати лайливі слова та ображати один одного.

7. Перенос негативу на дитині

У когось з батьків вийшов невдалий день, і тато або мама зірвалися на дитину. А потім, щоб загладити свою провину, купили ласощі або якусь іграшку. Така поведінка рідних травмує дитячу психіку і заважає сформуватися поняттю, що таке добре, а що погано.

Милі батьки, цінуєте і приділяйте більше уваги своїм малюкам, і вони будуть менше створювати вам турбот і проблем.

https://vazhnoznat.com 

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Спроба підліткознавства воєнного часу від Світлани Ройз.             Спроба Підліткознавства воєнного часу. Я давно обіцяла написати цей ма...