неділя, 18 квітня 2021 р.

 Стрес. Покрокова робота зі стресом

 Стрес це реакція організму у відповідь на дуже сильну дію (подразник) ззовні. Загалом стрес – це нормальна реакція здорової людини, захисний механізм нашого організму. Виникнення стресу означає, що  людина включилася в певну діяльність, спрямовану на протидію небезпечним для неї впливам. Під час стресу відбуваються глобальні психофізіологічні, біохімічні зміни в організмі, спрямовані на мобілізацію захисних сил та адаптацію до ситуації.

 Стрес супроводжує щоденне життя людини. Ми постійно перебуваємо під його впливом. Однак деякі люди страждають від стресу, який є настільки частим або настільки сильним/інтенсивним, що це може серйозно вплинути на якість їхнього життя. Переживаючи стрес, людина може потрапити в замкнене коло, яке підкріплює та поглиблює цей стан.

 Окрім цього, у стані стресу, напруження, втоми люди схильні покладатися на методи, які можуть призводити до конфліктів чи образ. Неефективне подолання життєвих негараздів штовхає багатьох людей на необдумані вчинки та реакції, що може ускладнювати їхні стосунки з дітьми та негативно впливати на здатність дітей справлятися з бідою, що трапилася.

 Ви, батьки – незамінні люди в житті дитини. Ви даєте їй опору та стишення, вселяєте надію, пояснюєте та надаєте керівництво, ви захищаєте й говорите, що «все вже минуло, ти в безпеці».

Бути такою людиною можливо за умови власного стишення і стабільності, бо лише стабілізувавши себе, ви зможете стабілізувати свою дитину. Тож нижче пропонуємо вам покроковий план управління власними стресами для того, щоб ви могли допомагати дитині ефективно розв’язувати її життєві завдання та швидко й екологічно долати негаразди.

 © Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, 2019
© Громадська організація «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», 2019

Немає коментарів:

Дописати коментар

ДЕНЬ АБСОЛЮТНО НЕЙМОВІРНИХ ДІТЕЙ. 16 березня  проводиться День абсолютно неймовірних дітей. Дата на 2023 рік. Проводять у третій четвер бере...