середу, 22 лютого 2023 р.

 

Проблема поширеності паління та вживання алкоголю серед підлітків. Думка молоді

Проблема паління та вживання алкоголю залишається актуальною для підлітків попри всі заборони. 

Безпечність паління для підлітків. Незалежно від дози, куріння тим чи іншим чином шкодить організму. Дослідження доводять: коли ви курите, ваше тіло, окрім нікотину, поглинає багато інших речовин. Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 токсичні та близько 70 канцерогенні. Деякі з цих сполук входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.

Вживання ж алкоголю особливо небезпечне для дітей та підлітків. В юному віці навіть не регулярне вживання алкоголю може призвести до звикання і подальшого алкоголізму. У молодого організму також з великою ймовірністю будуть проблеми з нервовою, ендокринною та шлунковою системами, хоча все залежить від кількості випитого алкоголю.

Перейдімо до причин, через які підлітки починають палити і вживати алкоголь. За моїми спостереженнями, найпопулярніші з них такі:
  • наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
  • тиск з боку однолітків;
  • відчуття новизни, інтересу;
  • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
  • вплив фільмів та реклами, що створюють позитивне сприйняття паління та вживання алкоголю;
  • доступність і відносна дешевизна сигарет та алкоголю;
  • нерозуміння всіх наслідків, впевненість у тому, що кинути легко;
  • ілюзія про те, що паління чи алкоголь допомагають подолати стрес.

Дуже яскравий приклад креативного способу боротьби з палінням та алкоголізмом показує Ісландія. Ще 30 років тому Ісландія була країною, у якій відсоток підлітків, які курять і вживають алкоголь, був одним з найвищих у світі. У 1998 році 42% підлітків, віком 14-16 років, регулярно вживали алкогольні напої, а 25% - палило майже кожен день. З 1992 року кожні 2-3 роки проводилося опитування серед молоді, показники дуже стурбували уряд. Тоді ввели програму «Молодь в Ісландії». Було змінено законодавство, пов'язане з забороною паління і вживання алкоголю: став забороненим продаж тютюну дітям, що не досягли 18 років, і алкоголю - до 20 років. Окрім цього, уряд створив умови для того, аби підлітки мали альтернативу цікавого дозвілля: у всіх населених пунктах були відкриті студії-гуртки та позашкільні заняття для підлітків, а для батьків проводили лекції щодо виховання підлітка. Це дало можливість Ісландії стати країною з найменшим показником поганих звичок серед підлітків Європи.

Кожен підліток самостійно приймає рішення про те, чи палити йому та, чи вживати алкоголь. Саме тому, важливо пояснювати підлітками, які існують наслідки паління і вживання алкоголю. Не залякувати. А надавати необхідну інформацію. Окрім повної заборони, що може виявитися недієвою, розв'язанням проблеми може бути заохочення підлітків до ведення здорового життя різними креативними методами, які будуть не через залякування і емоційні лозунги, викорінювати шкідливі звички серед підлітків.
https://uadim.in.ua/mystectvo-zmin/tpost/0sk05ck231-problema-poshirenost-palnnya-ta-vzhivann

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Спроба підліткознавства воєнного часу від Світлани Ройз.             Спроба Підліткознавства воєнного часу. Я давно обіцяла написати цей ма...